GRADUATES

graduates

Born & Bred


Group 1

JEMAYEL Lope de Vega & Nawal Prix Saint Alary Gr.1 1er 2016
FLOTILLA Mizzen Mast & Louvain Poule d'Essai des Pouliches Gr.1 1er 2012
FLOTILLA Mizzen Mast & Louvain Breeders' Cup Juvenile Fillies Turf Gr.1 1er 2012
MORANDI Holy Roman Emperor & Vezina Criterium de Saint-Cloud Gr.1 1er 2012
ZAGORA Green Tune & Zaneton Breeders' Cup Filly & Mare Turf Gr.1 1er 2012
ZAGORA Green Tune & Zaneton Diana Stakes Gr.1 1er 2011
WINGED LOVE In The Wings & J'ai Deux Amours Irish Derby Gr.1 1er 1995
MORANDI Holy Roman Empero r& Vezina Prix du Jockey-Club Gr.1 2e 2013
ZAGORA Green Tune & Zaneton Flower Bowl International Stakes Gr.1 2e 2012
ZAGORA Green Tune & Zaneton Queen Elizabeth II Challenge Cup Stakes Gr.1 2e 2010
DANSEUSE D’ETOILE Highest Honor & Latifolia Prix Marcel Boussac Gr.1 2e 2001
JEMAYEL Lope de Vega & Nawal Nassau Stakes Gr.1 3e 2016
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Northern Dancer Turf Stakes Gr.1 3e 2015
ZAGORA Green Tune & Zaneton Diana Stakes Gr.1 3e 2012
WINGED LOVE In The Wings & J'ai Deux Amours Prix du Jockey-Club Gr.1 3e 1995
DAME DU ROI Dark Angel & Uruguay Prix de la Foret Gr.1 4e 2017
JEMAYEL Lope de Vega & Nawal Prix de l'Opera Gr.1 4e 2016
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Criterium International Gr.1 4e 2012
VIA MILANO Singspiel & Salvinaxia Poule d'Essai des Pouliches Gr.1 4e 2012
FLOTILLA Mizzen Mast & Louvain Prix Marcel Boussac Gr.1 4e 2011
LYPHARD’S HONOR Highest Honor & Domludge Poule d'Essai des Poulains Gr.1 4e 1995
WINGED LOVE In The Wings & J'ai Deux Amours King George VI And Queen Elizabeth Diamond Stakes Gr.1 4e 1995

Group 2

TRIPLE THREAT Monsun & Drei Monmouth Stakes Gr.2 1er 2015
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Prix Eugene Adam Gr.2 1er 2013
ZAGORA Green Tune & Zaneton Ballston Spa Stakes Gr.2 1er 2012
NEVER FORGET Westerner & Topira Prix de Malleret Gr.2 1er 2010
SPINOLA Spinning World & Exocet Cherry Hinton Stakes Gr.2 1er 2002
DAIWA CAERLEON Caerleon & J'ai Deux Amours Sapporo Kinnen Gr.2 1er 2000
JEMAYEL Lope de Vega & Nawal Prix de la Nonette Gr.2 2e 2016
ASMAR Cape Cross & Zaneton UAE Derby Gr.2 2e 2014
FLOTILLA Mizzen Mast Louvain Balanchine Gr.2 2e 2014
CRACKERJACK (EX YANG TSE KIANG) Kahyasi & Mikalia UAE Derby Gr.2 2e 2012
ROCKINANTE Rock of Gibraltar & Nantes Vintage Stakes Gr.2 2e 2011
ZAGORA Green Tune & Zaneton Jenny Wiley Stakes Gr.2 2e 2011
ZAGORA Green Tune & Zaneton New York Stakes Gr.2 2e 2011
AMERICAN TRILOGY Sendawar & Affaire Classée Top Novices' Hurdle Gr.2 2e 2009
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia San Clemente Handicap Gr.2 2e 2005
URBAN KING Desert King & Uruk National Museum of Racing Hall of Fame Gr.2 2e 2003
JUSTWANTACONTACT Rock of Gibraltar & Just Little Ajax Stakes Gr.2 3e 2018
FLOTILLA Mizzen Mast & Louvain Godolphin Mile Gr.2 3e 2014
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Prix d'Harcourt Gr.2 3e 2014
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia San Gorgonio Handicap Gr.2 3e 2006
URBAN KING Desert Kin & Uruk Oak Tree Derby Gr.2 3e 2003
WINGED LOVE In The Wings & J'ai Deux Amours Prix Niel Gr.2 3e 1995

Group 3

DAME DU ROI Dark Angel & Uruguay Prix Miesque Gr.3 1er 2016
CRACKERJACK (EX YANG TSE KIANG) Kahyasi & Mikalia Central Kingston Town Stakes Gr.3 1er 2015
CELTIC ROCK Rock of Gibraltar&Luna Celtica Prix Andre Babouin Gr.3 1er 2013
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Prix La Force Gr.3 1er 2013
MORANDI Holy Roman Emperor & Vezina Prix de Condé Gr.3 1er 2012
ZAGORA Green Tune & Zaneton Endeavour Stakes Gr.3 1er 2012
ZAGORA Green Tune Zaneton Hillsborough Stakes Gr.3 1er 2012
ZAGORA Green Tune & Zaneton Gallorette Handicap Gr.3 1er 2012
ROCKINANTE Rock of Gibraltar & Nantes Autumn Stakes Gr.3 1er 2011
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Marit Sveaas Minnelop Gr.3 1er 2010
ZAGORA Green Tune & Zaneton Prix Vanteaux Gr.3 1er 2010
ZAGORA Green Tune & Zaneton Prix de Psyche Gr.3 1er 2010
AMERICAN TRILOGY Sendawar & Affaire Classée Vincent O'Brien County Handicap Hurdle Gr.3 1er 2009
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Stockholm Cup International Gr.3 1er 2009
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia Pucker Up Stakes Gr.3 1er 2005
SHOT TO FAME Quest for Fame & Exocet Silver Trophy Stakes Gr.3 1er 2004
TRIPAT Persian Bold & Mrs Ting Prix du Chemin de Fer du Nord Gr.3 1er 2003
VIA MILANO Singspiel & Salvinaxia Prix des Reservoirs Gr.3 1er 2003
DAIWA CAERLEON Caerleon & J'ai Deux Amours Tokyo Shimbun Hai Gr.3 1er 2000
DAIWA CAERLEON Caerleon & J'ai Deux Amours Fuki Stakes Gr.3 1er 2000
SIN KIANG Fabulous Dancer & Simple Simone Prix La Force Gr.3 1er 1993
METAL STORM Kenmare & Porphyrine Prix de la Jonchere Gr.3 1er 1991
BERNARDO BELLOTTO Declaration of War & Dealbata Prix General de Saint-Didier Gr.3 2e 2018
DAME DU ROI Dark Angel & Uruguay Prix Thomas Bryon Gr.3 2e 2016
JEMAYEL Lope de Vega & Nawal Prix des Reservoirs Gr.3 2e 2015
MORANDI Holy Roman Emperor & Vezina Prix du Prince d'Orange Gr.3 2e 2013
MORANDI Holy Roman Emperor & Vezina Prix de Fontainebleau Gr.3 2e 2013
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Oslo Cup Gr.3 2e 2013
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Scandinavian Open Championship Gr.3 2e 2012
CRACKERJACK (EX YANG TSE KIANG) Kahyasi & Mikalia Prix de Condé Gr.3 2e 2011
LA PERNELLE Beat Hollow & Luna Celtica Prix Vanteaux Gr.3 2e 2011
ZAGORA Green Tune & Zaneton Hillsborough Stakes Gr.3 2e 2011
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Stockholms Stora Pris Gr.3 2e 2010
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Grand Prix Premiere Gr.3 2e 2010
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia Providencia Stakes Gr.3 2e 2005
NANABANANA Anabaa & Tanabata Prestige Stakes Gr.3 2e 2004
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia Miesque Stakes Gr.3 2e 2004
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia Prix du Calvados Gr.3 2e 2004
VIA MILANO Singspiel & Salvinaxia Prix du Calvados Gr.3 2e 2003
SIN KIANG Fabulous Dancer & Simple Simone Prix de Guiche Gr.3 2e 1993
METAL STORM Kenmare & Porphyrine Prix Messidor Gr.3 2e 1992
EPISTROPHY Charm Spirit & Cheriarch Prix de la Grotte Gr.3 3e 2019
GHERDAIYA Shamardal & First Fleet Prix d'Aumale Gr.3 3e 2015
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Scandinavian Open Championship Gr.3 3e 2013
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Prix de Guiche Gr.3 3e 2013
REDEMPTOR Elusive City & Restless Rixa Prix Djebel Gr.3 3e 2011
NEVER FORGET Westerner & Topira Prix de Royaumont Gr.3 3e 2010
ZAGORA Green Tune & Zaneton Prix de la Nonette Gr.3 3e 2010
AMEER Monsun & Ailette Prix Thomas Bryon Gr.3 3e 2009
SAMIRA GOLD Gold Away & Capework Princess Royal Willmott Dixon Stakes Gr.3 3e 2007
ROYAL COPENHAGEN Inchinor & Amnesia Cardinal Handicap Gr.3 3e 2006
HERMANCE Enrique & Heroine Prix Penelope Gr.3 3e 2005
URBAN KING Desert King Uruk Lexington Stakes Gr.3 3e 2003
VIA MILANO Singspiel & Salvinaxia Prix de Cabourg Gr.3 3e 2003
SIN KIANG Fabulous Dancer & Simple Simone Prix Andre Babouin Gr.3 3e 1994
FOUNDATION FILLY Lando & Fureau Prix de Royaumont Gr.3 4e 2010

Listed

ATEEM Dark Angel & Jeu de Plume Copa de Oro de San Sebastian Listed 1er 2020
JACK AND NOAH Bated Breath & Winter Count Mahony Stakes Listed 1er 2020
JACK AND NOAH Bated Breath & Winter Count Sir Cat Stakes Listed 1er 2020
JACK AND NOAH Bated Breath & Winter Count Atlantic Beach Stakes Listed 1er 2019
MANTASTIC Fastnet Rock & Foreign Legionary CS Hayes Memorial Cup Listed 1er 2019
NATURALLY HIGH Camelot & Just Little Prix de Suresnes Listed 1er 2018
DAME DU ROI Dark Angel & Uruguay Prix Saraca Listed 1er 2016
JUSTWANTACONTACT Rock of Gibraltar & Just Little Prix Millkom Listed 1er 2016
CRACKERJACK (EX YANG TSE KIANG) Kahyasi & Mikalia Lord Mayor's Cup Listed 1er 2015
HELISA Elusive City & Hortanse Prix Occitanie Listed 1er 2015
SACRIFICIAL Showcase & Armanda Vincent O'Brien Ruby Stakes Listed 1er 2015
ASMAR Cape Cross & Zaneton Al Bastakiya Listed 1er 2014
CELTIC ROCK Rock of Gibraltar & Luna Celtica Grand Prix de Marseille Listed 1er 2014
CRYSTAL DIAMOND Teofilo & Diamond Dance Prix Belle de Nuit Listed 1er 2014
FRESLES Royal Applause & Luna Celtica Prix Miss Satamixa Listed 1er 2014
REDBROOK Raven's Pass & Nawal Prix du Pont Neuf Listed 1er 2014
INSIDE MAN Hawk Wing & Affaire Classée Prix La Moskowa Listed 1er 2012
REDEMPTOR Elusive City & Restless Rixa Prix Montenica Listed 1er 2011
ROCKINANTE Rock of Gibraltar & Nantes Prix Francois Boutin Listed 1er 2011
NEVER FORGET Westerner & Topira Prix de la Seine Listed 1er 2010
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Valley Chapel Memorial Listed 1er 2010
REX REGINA King's Best & Mrs Ting Prix La Sorellina Listed 1er 2009
LOUTKA Trempolino & Arionella Prix Urban Sea Listed 1er 2008
SALPADO Royal Applause & Moonbaby Grand Critérium de Bordeaux Listed 1er 2008
AMERICAN TRILOGY Sendawar & Affaire Classée Coupe des 3 ans Listed 1er 2007
SAMIRA GOLD Gold Away & Capework Alice Keppel Stakes Listed 1er 2007
SAMIRA GOLD Gold Away & Capework John Musker Fillies' Stakes Listed 1er 2007
PEINTRE BLEU Spectrum & Pacy Derby Suisse Listed 1er 2005
TAWOOS Rainbow Quest & Queen of Dance Morten og Torvald Klaveness' Minnelop Listed 1er 2004
DOUBLE SENS Double Bed & Her Royal Light Prix Delahante Listed 1er 2003
TAWOOS Rainbow Quest & Queen of Dance Morten og Torvald Klaveness' Minnelop Listed 1er 2003
TAWOOS Rainbow Quest & Queen of Dance Matchmaker Stakes Listed 1er 2003
ARABIAN KING Arazi & Escaline Prix Pelleas Listed 1er 1997
ARABIAN KING Arazi & Escaline Prix de l'Avre Listed 1er 1997
LYPHARD’S HONOR Highest Honor & Domludge Prix Montenica Listed 1er 1995
WINGED LOVE In The Wings & J'ai Deux Amours Prix de Suresnes Listed 1er 1995
METAL STORM Kenmare & Porphyrine Prix Lovelace Listed 1er 1992
SIN KIANG Fabulous Dancer & Simple Simone Prix Isonomy Listed 1er 1992
ATEEM Dark Angel & Jeu de Plume Prix Hubert Bagenault de Puchesse Listed 2e 2020
RECOVER ME Fastnet Rock & Marie Rossa Prix Altipan Listed 2e 2020
SAQR Dutch Art & Varega Prix Saraca Listed 2e 2020
BERNARDO BELLOTTO Declaration of War & Dealbata Prix James Hennessy Listed 2e 2019
EBONY Le Havre & Ennaya Prix de Thiberville Listed 2e 2019
EBONY Le Havre & Ennaya Prix Occitanie Listed 2e 2019
MANTASTIC Fastnet Rock & Foreign Legionary Golden Mile Listed 2e 2019
DAME DU ROI Dark Angel & Uruguay Prix Amandine Listed 2e 2017
ACADEMIC Zamindar & Heliocentric Derby du Midi Listed 2e 2016
CRACKERJACK (EX YANG TSE KIANG) Kahyasi & Mikalia Premier's Cup Listed 2e 2015
MARTINVAST Hurricane Run & Great Artist Roy Higgins Quality Listed 2e 2015
CRYSTAL DIAMOND Teofilo & Diamond Dance Prix Scaramouche Listed 2e 2014
FRESLES Royal Applause & Luna Celtica Golden Rose Stakes Listed 2e 2014
SUMMER MOON Elusive City & Kalatuna Prix Coronation Listed 2e 2014
TRIPLE THREAT Monsun & Drei Prix de Boulogne Listed 2e 2014
VITA Elusive City & Vezina Premio Buontalenta-Mem G Valiani Listed 2e 2014
ZVAROV Elusive City & Marie Rossa Prix de la Californie Listed 2e 2014
CELTIC ROCK Rock of Gibraltar & Luna Celtica Premio Copa De Oro De San Sebastian Listed 2e 2013
ABSOLUTLY ME Anabaa Blue & Tadawul Berenberg Bank Cup 2. Rennen der Top 6-Wette Listed 2e 2012
MORANDI Holy Roman Emperor Vezina Criterium du Fonds Europeen de l'Elevage Listed 2e 2012
HASAY Lomitas Saralea Preis Der Baden-Badener Hotellerie & Gastronomie Listed 2e 2010
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Walter Nilsens Minnelop Listed 2e 2010
ZAGORA Green Tune & Zaneton Prix La Camargo Listed 2e 2010
SAMIRA GOLD Gold Away & Capework River Eden Fillies' Stakes Listed 2e 2008
BELLE FAMILLE Linamix & Exocet Prix Joubert Listed 2e 2007
SAMIRA GOLD Gold Away & Capework Virginia Stakes Listed 2e 2007
VICTORIA COLLEGE Rock of Gibraltar & Uruk Prix de la Cochere Listed 2e 2007
VICTORIA COLLEGE Rock of Gibraltar & Uruk Prix Charles Laffitte Listed 2e 2007
DHEKRAA Fasliyev & White Heat Landown Fillies Stakes Listed 2e 2006
NOBILEO Galileo & Nataliana Svenskt Derby Listed 2e 2006
SCULPTED Orpen & Wenge Prix du Ranelagh Listed 2e 2006
PEINTRE BLEU Spectrum & Pacy Grand Prix Inter-regional des Trois Ans Listed 2e 2005
NANABANANA Anabaa & Tanabata Bosra Sham Fillies' Stakes Listed 2e 2004
SHOT TO FAME Quest for Fame & Exocet Midsummer Stakes Listed 2e 2004
SUPERCILIOUS Zafonic & Queen of Dance Prix Isonomy Listed 2e 2004
TAWOOS Rainbow Quest & Queen of Dance Bloomers' Vase Listed 2e 2004
DANSEUSE D’ETOILE Highest Honor & Latifolia Prix Isola Bella Listed 2e 2002
TRIPAT Persian Bold & Mrs Ting Prix Ridgway Listed 2e 2002
METAL STORM Kenmare & Porphyrine Prix Jacques de Bremond Listed 2e 1992
METAL STORM Kenmare & Porphyrine Prix Montenica Listed 2e 1991
ATEEM Dark Angel & Jeu de Plume Grand Prix de Lyon Listed 3e 2020
SAQR Dutch Art & Varega Prix Herod Listed 3e 2020
SPOTLIGHT DREAM Holy Roman Emperor & Jeu de Plume Prix Montenica Listed 3e 2017
HELISA Elusive City & Hortanse Prix Madame Jean Couturié Listed 3e 2015
NOUVELLE VAGUE Henrythenavigator & Fantastic Filly Prix La Camargo Listed 3e 2015
CRYSTAL DIAMOND Teofilo & Diamond Dance Prix Vulcain Listed 3e 2014
FRESLES Royal Applause & Luna Celtica Prix Amandine Listed 3e 2014
ZVAROV Elusive City & Marie Rossa Prix de Pontarme Listed 3e 2014
INSIDE MAN Hawk Wing Affaire Classée Prix Right Royal Listed 3e 2013
MATCH POINT Verglas & Danira Jagersro Sprint Listed 3e 2013
HESIONE Aussie Rules & Hortanse Prix Scaramouche Listed 3e 2012
HESIONE Aussie Rules & Hortanse Prix Scaramouche Listed 3e 2012
INSIDE MAN Hawk Wing & Affaire Classée Prix du Carrousel Listed 3e 2012
MATCH POINT Verglas & Danira Jagersro Sprint Listed 3e 2012
QIZWEEN Muhtathir Luna Negra Prix Pelleas Listed 3e 2012
ABSOLUTLY ME Anabaa Blue & Tadawul Prix des Sablonnets Listed 3e 2011
AMOURETTE Halling & Amou Daria Grand Criterium de Bordeaux Listed 3e 2011
MATCH POINT Verglas & Danira Margareta Wettermarks Minneslopning Listed 3e 2011
MATCH POINT Verglas & Danira Lanwades Stud Stakes Listed 3e 2011
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Songline Classic Listed 3e 2011
TOUCH OF HAWK Hawk Wing & Touch of Class Skanska Faltrittklubbens Jubileumslopning Listed 3e 2011
FOUNDATION FILLY Lando & Fureau La Coupe des 3 ans Listed 3e 2010
HASAY Lomitas & Saralea Dallmayr Coupe Lukull mit Viererwette 4 Listed 3e 2010
ZANET Enrique & Zaneton Prix Delahante Listed 3e 2010
AMERICAN TRILOGY Sendawar & Affaire Classée Prix Lord Seymour Listed 3e 2008
NOBILEO Galileo & Nataliana RWE Rhein-Ruhr AG Derby-Trial Listed 3e 2006
COEUR COURAGEUX Xaar & Linoise Empire Property Group Cup Stakes Listed 3e 2005
PEINTRE BLEU Spectrum & Pacy Prix Frederic de Lagrange Listed 3e 2005
TRIPAT Persian Bold & Mrs Ting Prix Pelleas Listed 3e 2002
DANSEUSE D’ETOILE Highest Honor & Latifolia Prix Yacowlef Listed 3e 2001
SIN KIANG Fabulous Dancer & Simple Simone Grand Prix de Clairefontaine Listed 3e 1994

Raised & Prepared


Group 1

NEVER ON SUNDAY Sunday Break & Hexane Prix d'Ispahan Gr.1 1er 2009
RUNNING FLAME Assert & Fanning the Flame Hollywood Turf Cup Gr.1 1er 1996
NEVER ON SUNDAY Sunday Break & Hexane Gulfstream Park Turf Handicap Gr.1 2e 2010
NEVER ON SUNDAY Sunday Break Hexane Pan American Stakes Gr.1 2e 2010
FLYING CIRCUS raised & prepared & Persian Bold Canadian International Gr.1 2e 2002
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Grand Criterium Gr.1 2e 2001
FLYING CIRCUS raised & prepared & Persian Bold Woodford Reserve Turf Classic Gr.1 2e 2000
NEVER ON SUNDAY Sunday Break & Hexane Prince of Wales Stakes Gr.1 3e 2009
BLUE STELLER Barathea & Banque Privee Clement L Hirsh Memorial Turf Gr.1 3e 2002
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Breeders' Cup Turf Gr.1 3e 2002
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Hong Kong Vase Gr.1 3e 2002
RHENIUM Rainbows for Life & Miss Mulaz Prix Lupin Gr.1 3e 2000
RHENIUM Rainbows for Life & Miss Mulaz Grand Prix de Paris Gr.1 3e 2000
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix d'Ispahan Gr.1 4e 2003
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Canadian International Gr.1 4e 2001
BLUE STELLER Barathea & Banque Privee Criterium de Saint-Cloud Gr.1 4e 2000

Group 2

NEVER ON SUNDAY Sunday Break & Hexane Prix du Prince d'Orange Gr.2 1er 2008
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus El Rincon Handicap Gr.2 1er 2000
FIRST MAGNITUDE Arazi & Crystal Cup Prix Jean de Chaudenay Gr.2 1er 2000
RHENIUM Rainbows for Life & Miss Mulaz Prix Greffulhe Gr.2 1er 2000
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Prix Hocquart Gr.2 1er 1999
FIRST MAGNITUDE Arazi & Crystal Cup Prix du Conseil de Paris Gr.2 1er 1999
ONEROUS Groom Dancer & Baileys on Line Prix Greffuhle Gr.2 2e 2006
MAC ROW La Vie dei Colori & Kointreau Prix Robert Papin Gr.2 3e 2011
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix du Muguet Gr.2 3e 2003
BLUE STELLER Barathea & Banque Privee Del Mar Derby Gr.2 3e 2001

Group 3

BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix Daphnis Gr.3 1er 2002
BLUE STELLER Barathea & Banque Privee Bay Meadows Derby Gr.3 1er 2002
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Arlington Handicap Gr.3 1er 2002
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Arlington Handicap Gr.3 1er 2002
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Stars and Stripes Breeders' Cup Handicap Gr.3 1er 2001
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Stars and Stripes Stakes Gr.3 1er 2001
FIRST MAGNITUDE Arazi & Crystal Cup Prix d'Hedouville Gr.3 1er 2000
CYMBALA Assert & Cymbaline Bewitch Stakes Gr.3 1er 1997
RUNNING FLAME Assert & Fanning the Flame Prix La Coupe de Maisons-Laffitte Gr.3 1er 1996
TABLE RONDE Astronomer Royal & Tanzania Prix de Lieurey Gr.3 2e 2013
MAC ROW La Vie dei Colori & Kointreau Prix La Rochette Gr.3 2e 2011
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix de la Rochette Gr.3 2e 2001
TABLE RONDE Astronomer Royal & Tanzania Prix Chloe Gr.3 3e 2013
PEARLESCENCE Pleasantly Perfect & Grisonnante Prix Minerve Gr.3 3e 2009
NOBLE GINGER Generous & Nataliana Prix de Flore Gr.3 3e 2007
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix Messidor Gr.3 3e 2003
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix du Chemin de Fer du Nord Gr.3 3e 2003
RHENIUM Rainbows for Life & Miss Mulaz Prix du Prince d'Orange Gr.3 3e 2000
ARES VALLIS Caerleon & Hoedown Honey Prix de Psyche Gr.3 3e 1999

Listed

TABLE RONDE Astronomer Royal & Tanzania Prix Volterra Listed 1er 2013
NEVER ON SUNDAY Sunday Break & Hexane Prix Ridgway Listed 1er 2008
ARES VALLIS Caerleon & Hoedown Honey Prix de la Seine Listed 1er 1999
FIRST MAGNITUDE Arazi & Crystal Cup Prix de Reux Listed 1er 1999
ROCK OF NASSAU Rock of Gibraltar & Solosole Grand Prix de la Riviera Cote d'Azur Listed 2e 2013
ONEROUS Groom Dancer & Baileys on Line Derby du Languedoc Listed 2e 2006
TROPICAL MARK Mark of Esteem & Tropical Zone Prix Urban Sea Listed 2e 2004
EPOPEE Sadler's Wells @ Encens Prix Panacee Listed 2e 2003
NASHWAN ROSE Nashwan & Carillon Miss Prix d'Automne Listed 2e 2003
BERNEBEAU Green Tune & Princesse Bilbao Prix Pelleas Listed 2e 2002
BLUE STELLER Barathea & Banque Privee Prix de Suresnes Listed 2e 2001
ARES VALLIS Caerleon & Hoedown Honey Prix Melisande Listed 2e 1999
ARES VALLIS Caerleon & Hoedown Honey Prix d'Angerville Listed 2e 1999
EPOPEE Sadler's Wells & Encens Prix Denisy Listed 3e 2004
RUNNING FLAME Assert & Fanning the Flame Prix La Moskowa Listed 3e 1996
RUNNING FLAME Assert & Fanning the Flame Prix de Reux Listed 3e 1996

Prepared


Group 1

AUDARYA Wootton Bassett & Green Bananas Prix Jean Romanet Gr.1 1er 2020
AUDARYA Wootton Bassett & Green Bananas Breeders'Cup Filly & Mare Turf  Gr.1 1er 2020
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Poule d'Essai des Poulains Gr.1 1er 2018
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania John Mabee H. Gr.1 1er 2005
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Del Mar Oaks Gr.1 1er 2004
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix Jean-Luc Lagardere Gr.1 2e 2017
GAGNOA Sadler's Wells & Gwynn Prix de Diane Gr.1 2e 2008
GAGNOA Sadler's Wells & Gwynn Prix Saint-Alary Gr.1 2e 2008
FALCON FLIGHT Persian Bold & Flying Circus Woodford Reserve Turf Classic Gr.1 2e 2000
AUDARYA Wootton Bassett & Green Bananas Prix de l'Opera Gr.1 3e 2020
ALTRUISTIC Galileo & Altesse Royale Racing Post Trophy Gr.1 3e 2013
GAGNOA Sadler's Wells & Gwynn Irish Oaks Gr.1 3e 2008
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Gamely Breeders' Cup H. Gr.1 3e 2005
ANDUJAR Sri Pekan & Tanzania Vanity Invitational H. Gr.1 3e 2005
ANDUJAR Quiet American & Nureyev's Best Go For Wand S. Gr.1 3e 2005
ETOILE Siyouni & Milena's Dream Prix de Diane Gr.1 4e 2019
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix du Moulin de Longchamp Gr.1 4e 2019
SANDY’S CHARM Footstepsinthesand & First Charm Prix de l'Opera Gr.1 4e 2011
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania John Mabee H. Gr.1 4e 2006
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Yellow Ribbon Stakes Gr.1 4e 2005

Group 2

KING OF LEOGRANCE Camelot & Amourette Adelaide Cup Gr.2 1er 2020
MAJOR CADEAUX Cadeaux Genereux & Maine Lobster Bet 365 Mile Gr.2 1er 2008
ANDUJAR Quiet American & Nureyev's Best Milady Breeders' Cup H. Gr.2 1er 2005
LE ZELE Zafonic & Schezerade Japanese Derby Trial Gr.2 1er 2001
ETOILE Siyouni & Milena's Dream Dance Smartly Stakes Gr.2 2e 2020
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix Daniel Wildenstein Gr.2 2e 2019
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix du Muguet Gr.2 2e 2019
MAJOR CADEAUX Cadeaux Genereux & Maine Lobster Coventry Stakes Gr.2 2e 2006
ONEROUS Groom Dancer & Rose Melody Prix Greffuhle Gr.2 2e 2006
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Palomar Breeders' Cup H. Gr.2 2e 2005
ALHADAB Camelot & Grace Lady Prix Greffuhle Gr.2 3e 2018
ALTRUISTIC Galileo & Altesse Royale Beresford Stakes Gr.2 3e 2013
CHILDA Duke of Marmalade & Chill Prix du Conseil de Paris Gr.2 3e 2013
TOPKA Kahyasi & Tipsy Topsy Prix Malleret Gr.2 3e 2007

Group 3

CHACHNAK Kingman & Tamazirte Prix de Guiche Gr.3 1er 2020
CHACHNAK Kingman & Tamazirte Prix du Prince d'Orange Gr.3 1er 2020
ETOILE Siyouni & Milena's Dream Prix Cleopatre Gr.3 1er 2019
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix Gontaut Biron Gr.3 1er 2019
SANDY’S CHARM Footstepsinthesand & First Charm Prix de Lieurey Gr.3 1er 2011
GAGNOA Sadler's Wells & Gwynn Prix Penelope Gr.3 1er 2008
MAJOR CADEAUX Cadeaux Genereux Maine Lobster John of Gaunt Stakes Gr.3 1er 2008
GAGNOA Sadler's Wells & Gwynn Prix des Reservoirs Gr.3 1er 2007
MAJOR CADEAUX Cadeaux Genereux Maine Lobster Greenham Stakes Gr.3 1er 2007
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania My Charmer Handicap Gr.3 1er 2006
EPIC HERO Siyouni & Grace Lady Strensall Stakes Gr.3 2e 2020
EPIC HERO Siyouni & Grace Lady Prix de Fontainebleau Gr.3 2e 2019
ETOILE Siyouni & Milena's Dream Prix Vanteaux Gr.3 2e 2019
ALHADAB Camelot & Grace Lady Prix Noailles Gr.3 2e 2018
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix de Fontainebleau Gr.3 2e 2018
OLMEDO Declaration of War & Super Pie Prix des Chenes Gr.3 2e 2017
VINTAGE FOLLY Makfi & Katimont Musidora Stakes Gr.3 2e 2017
SANDY’S CHARM Footstepsinthesand & First Charm Prix Quincey Gr.3 2e 2011
PEARL AWAY Gold Away & Severina Prix Cleopatre Gr.3 2e 2010
PEARL AWAY Gold Away & Severina Prix de Royaumont Gr.3 2e 2010
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Hillsborough Stakes Gr.3 2e 2006
YOUNG TIGER Tiger Hill & Youngolina Prix La Force Gr.3 2e 2004
ARUNDEL (EX LUSAWELL) Sadler's Wells & Luna Blue IAWS Curragh Cup Gr.3 2e 2003
CHACHNAK Kingman & Tamazirte Prix La Force Gr.3 3e 2020
EPIC HERO Siyouni & Grace Lady Darley Stakes Gr.3 3e 2020
BAGHDAD Frankel & Funny Girl Queen's Plate Glorious Stakes Gr.3 3e 2019
FASTIDIOUS Zanzibari & Rapid Transaction Prix des Jouvenceaux et des Jouvencelles Gr.3 3e 2017
FASTIDIOUS Zanzibari & Rapid Transaction Prix Saraca Gr.3 3e 2017
INTO THE MYSTIC Galileo & Tamazirte Megahertz Stakes Gr.3 3e 2017
SHELL HOUSE Galileo & Bonnie Byerly Give Thanks Stakes Gr.3 3e 2014
TOPKA Kahyasi & Tipsy Topsy Prix Penelope Gr.3 3e 2007
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Wilshire H. Gr.3 3e 2005
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Senorita Stakes Gr.3 3e 2004

Listed

KING OF LEOGRANCE Camelot & Amourette Roy Higgins Quality Listed 1er 2020
FAMOUS WOLF Kendargent & More than Famous Prix Maurice Caillault Listed 1er 2019
PABLO ESCOBARR Galileo & Bewitched Wild Flower Stakes Listed 1er 2019
HIGH AS A KITE Manduro & Troiecat Stockholm Fillies & Mares S. Listed 1er 2018
HIGH AS A KITE Manduro & Troiecat Lanwades Stud S. Listed 1er 2018
KING OF LEOGRANCE Camelot & Amourette Prix Vulcain Listed 1er 2018
HIGH AS A KITE Manduro & Troiecat Norsk Derby Listed 1er 2017
BERNAY King's Best & Beringold Prix Hubert Baguenault de Puchesse Listed 1er 2015
BERNAY King's Best & Beringold Grand Prix de la Ville de Craon-Mayenne Listed 1er 2015
BERNAY King's Best & Beringold Grand Prix de Bordeaux Listed 1er 2015
DIRGAM Galileo & Pieds de Plume Prix Vulcain Listed 1er 2015
CHILDA Duke of Marmalade & Chill Prix Rose de Mai Listed 1er 2013
SANDY’S CHARM Footstepsinthesand & First Charm Prix des Lilas Listed 1er 2011
YOUNG TIGER Tiger Hill & Youngolina Le Vase d'Argent Listed 1er 2008
TIGER HILL Tiger Hill & Youngolina Prix du Grand Camp Listed 1er 2007
HALKIN STREET Green Tune & Edelora Grand Prix Gaston Deferre Listed 1er 2005
KING OF LEOGRANCE Camelot & Amourette Andrew Ramsden Stakes Listed 2e 2020
OLYMPIC GAMES Olympic Glory & Super Anna River Memories Stakes Listed 2e 2020
OLYMPIC GAMES Olympic Glory & Super Anna Treasure Coast Stakes Listed 2e 2020
PABLO ESCOBARR Galileo & Bewitched Meydan Classic Listed 2e 2020
AUDARYA Wootton Bassett & Green Bananas Prix Coronation Listed 2e 2019
GREY MYSTERE Lethal Force & Creamcake Grand Criterium de Bordeaux Listed 2e 2019
PABLO ESCOBARR Galileo & Bewitched James Seymour Stakes Listed 2e 2019
PABLO ESCOBARR Galileo & Bewitched Winter Derby Trial Stakes Listed 2e 2019
PALAVAS Redoute's Choice & Peinted Song Grand Prix de Marseille Listed 2e 2019
PALAVAS Redoute's Choice & Peinted Song Prix du Point du Jour Listed 2e 2019
FASTIDIOUS Zanzibari & Rapid Transaction Prix Marchand d'Or Listed 2e 2018
ALHADAB Camelot & Grace Lady Criterium de Lyon Listed 2e 2017
FASTIDIOUS Zanzibari & Rapid Transaction Prix Yacowlef Listed 2e 2017
VINTAGE FOLLY Makfi & Katimont John Musker Fillies' Stakes Listed 2e 2017
VINTAGE FOLLY Makfi & Katimont Gillies Fillies' Stakes Listed 2e 2017
VINTAGE FOLLY Makfi & Katimont Prix Petite Etoile Listed 2e 2017
BERNAY King's Best & Beringold Grand Prix de la Region Alsace Listed 2e 2015
BERNAY King's Best & Beringold Le Vase d'Argent Listed 2e 2015
CELEBRE Peintre Celebre & Al Ribh Prix Belle de Nuit Listed 2e 2015
LLANITA Rock of Gibraltar & Chill Prix Six Perfections Listed 2e 2015
LLANITA Rock of Gibraltar & Chill Chelsea Flower Stakes Listed 2e 2015
MARTINVAST Hurricane Run & Great Artist Roy Higgins Quality Listed 2e 2015
ZVALINSKA Sea the Stars & Peinture Rose Criterium de l'Ouest Listed 2e 2015
CHILDA Duke of Marmalade & Chill Prix Joubert Listed 2e 2013
MARTINVAST Hurricane Run & Great Artist Inglis Christmas Cup Listed 2e 2013
BLIND SHAFT Linamix & Mysterious Guest Grand Prix de Marseille Listed 2e 2010
HANDSOME HAWK Hawk Wing & She is Zen Valley Chapel Memorial Listed 2e 2010
IT’S SO YOU Empire Maker & You Prix Solitude Listed 2e 2010
YOUNG TIGER Tiger Hill & Youngolina Grand Prix de la Ville de Nantes Listed 2e 2010
YOUNG TIGER Tiger Hill & Youngolina Grand Prix de Bordeaux Listed 2e 2009
YOUNG TIGER Tiger Hill & Youngolina Le Vase d'Argent Listed 2e 2009
ASEENA Verglas & Pop Alliance Criterium du Bequet Listed 2e 2008
NEW MEMBER Stravinsky & Former Member Prix Antoine de Palaminy Listed 2e 2008
TOPKA Kahyasi & Tipsy Topsy Prix Rose de Mai Listed 2e 2007
ONEROUS Groom Dancer & Rose Melody Derby du Languedoc Listed 2e 2006
ONEROUS Groom Dancer & Baileys on Line Prix Vulcain Listed 2e 2006
ROSE MELODY Galileo & Horphaly Prix Casimir Delamarre Listed 2e 2006
ROSE MELODY Galileo & Horphaly Prix Charles Laffitte Listed 2e 2006
ECOMIUM Sadler's Wells & Encens Prestige James Seymour S. Listed 2e 2005
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Providencia Stakes Listed 2e 2004
ECOMIUM Sadler's Wells & Encens Diamond Stakes Listed 2e 2004
TROPICAL MARK Mark of Esteem & Tropical Zone Prix Urban Sea Listed 2e 2004
NASHWAN ROSE Nashwan & Carillon Miss Prix d'Automne Listed 2e 2003
BEGUEULE Bering & Bathyale Prix Isonomy Listed 2e 2001
CHACHNAK Kingman & Tamazirte https://www.youtube.com/watch?v=FqfJh7_KYws Listed 3e 2020
OLYMPIC GAMES Olympic Glory & Super Anna Premio Buontalenta Listed 3e 2019
INSHIRAAH Holy Roman Emperor & Blessed Catch Prix Maurice Zilber Fonds Europeen de l'Elevage Listed 3e 2018
AFRICA Dabirsim & Massaye Criterium du Bequet Listed 3e 2017
PALAVAS Redoute's Choice & Peinted Song Prix Jacques de Bremond Listed 3e 2017
ADELE STAR Sageburg & Pearl Away Criterium du Bequet Listed 3e 2016
LARGENT DU BONHEUR Kendargent & La Joie Prix Marchand d'Or Listed 3e 2016
LONDON PROTOCOL Muhtathir & Troiecat Prix de Tourgeville Listed 3e 2016
DIRGAM Galileo & Pieds de Plume Prix Frederic de Lagrange Listed 3e 2015
BERNAY King's Best & Beringold Prix Lyphard Listed 3e 2014
HANDSOME HAWK Hawk Wing & She is Zen Skanska Faltrittklubbens Jubileumslopning Listed 3e 2010
HANDSOME HAWK Hawk Wing & She is Zen Polar Mile Cup Listed 3e 2010
MILITANTE Johannesburg & Maggie Jordan Prix Six Perfections Listed 3e 2010
AKIEM Kutub & Anacapri Union Rennen Listed 3e 2008
AKIEM Kutub & Anacapri Grosser Preis Der Sparkasse Mulheim Listed 3e 2008
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania Endeavour Breeders' Cup Stakes Listed 3e 2006
AMORAMA Sri Pekan & Tanzania China Doll S. Listed 3e 2004
BEGUEULE Bering & Bathyale Prix Solitude Listed 3e 2002